48 362 19 40   663 853 309      ul. Piłsudskiego 4, Radom

Stomatologia zachowawcza » Profilaktyka

Stomatologia zachowawcza to dział stomatologii, który ma na celu przede wszystkim zapobieganie rozwojowi próchnicy zębów, a także leczenie skutków tej choroby pod postacią ubytków próchnicowych. W gabinetach  Unident pacjenci mogą zawsze liczyć na fachową poradę i pomoc dentystów na każdym etapie rozwoju choroby próchnicowej zębów. Podstawowym zadaniem profilaktyki stomatologicznej jest walka z płytką nazębną, która jest główną przyczyną powstawania próchnicy. Pomagamy naszym pacjentom w ocenie stanu ich higieny jamy ustnej, w doborze akcesoriów niezbędnych do utrzymania i/lub polepszenia jakości higieny (szczoteczki do zębów, nici dentystyczne i in.) - instruktaż  higieny jamy ustnej.

W ofercie naszej znajdziecie państwo również zabieg profesjonalnego oczyszczania  zębów:

Skaling  - usunięcie kamienia nazębnego przy pomocy urządzenia ultradźwiękowego -  skalera.

Piaskowanie – zabieg usunięcia osadu i przebarwień od kawy, herbaty, papierosów , trudnych do usunięcia podczas szczotkowania zębów. Przy pomocy urządzenia zwanego piaskarką, która to wyrzuca pod  dużym ciśnieniem cienki strumień mieszanki pyłu i wody.

Lakierowanie zębów - zalecane jest szczególnie dla osób , które chcą zabezpieczyć swoje  zęby preparatami  fluoru, co wzmacnia i uodparnia je. Lakiery fluorowe dzięki swojej doskonałej przyczepności pozostają długo na zębach powoli uwalniając fluor.

Lakowanie bruzd - zabieg polegający na wypełnieniu naturalnych bruzd i zagłębień na powierzchni zębów specjalnym materiałem – lakiem szczelinowym. Lakowanie zębów ma na celu zabezpieczenie najbardziej podatnych na próchnicę, a jednocześnie najtrudniejszych do oczyszczania za pomocą szczoteczki miejsc.