48 362 19 40   663 853 309      ul. Piłsudskiego 4, Radom

Stomatologia estetyczna » Wybielanie zębów

Mamy do dyspozycji kilka metod wybielania zębów:

1. Wybielanie w gabinecie  -  po założeniu specjalnego zabezpieczenia na dziąsła, lekarz dentysta pokrywa zęby żelem wybielającym, który pozostaje tam przez około 30 – 40 minut. Następnie, po dokładnym usunięciu preparatu, zęby są  pokrywane lakierem fluorowym. Zbieg wykonuje się najczęściej jednorazowo.

2.  Wybielanie nakładkowe - jest to skuteczna i bezpieczna metoda wybielania zębów w warunkach domowych.  Na podstawie wycisku pobranego w gabinecie przez lekarza dentystę podczas pierwszej wizyty, technik wykonuje dla pacjenta indywidualne nakładki / szyny / dopasowane do kształtu zębów pacjenta.  Na kolejnej wizycie pacjent  wraz z nakładkami i instrukcją postępowania otrzymuje strzykawki z żelem wybielającym. Zabieg powtarzany jest kilkukrotnie ze względu na niższe stężenia preparatów przeznaczonych do wybielania nakładkowego.

3.  Wybielanie przebarwionych zębów martwych - polega  na umieszczeniu w komorze zęba żelu wybielającego. Zabieg należy powtarzać ok. 4-5 razy w odstępach kilkudniowych pod ścisłą kontrolą lekarza dentysty .