48 362 19 40   663 853 309      ul. Piłsudskiego 4, Radom

Protetyka dentystyczna » Protezy

Akrylanowe protezy osiadające      


Są to protezy ruchome , które wykonuje się z tworzywa akrylanowego, w przypadku bezzębia lub rozległych braków zębowych, kiedy to lekarz dentysta nie może wykonać protez stałych lub szkieletowych, czy też prac opartych na implantach. 
 

Protezy natychmiastowe


Proteza natychmiastowa jest to ruchome uzupełnienie protetyczne oddawane pacjentowi bezpośrednio po usunięciu zębów. Wszystkie etapy wykonania protezy przeprowadzane są przez  lekarza dentystę jeszcze przed usunięciem zębów. Pozwala to na uniknięcie momentu, dość niezręcznego dla pacjenta, kiedy to musiałby funkcjonować bez zębów. Zapewnia się w ten sposób normalne warunki życia i możliwość powrotu do pracy zawodowej. Zabezpieczenie rany poekstrakcyjnej w postaci protezy natychmiastowej sprzyja lepszemu gojeniu i przystosowaniu się pacjenta do nowych warunków w jamie ustnej.


Protezy szkieletowe (metalowe lub acetalowe)


Protezy szkieletowe to ruchome uzupełnienia protetyczne. W odróżnieniu od zwykłych protez akrylanowych nie opierają się tylko na dziąsłach  i błonie śluzowej, ale za pomocą specjalnie zaprojektowanych  klamer, również na zębach. Dzięki temu uzyskuje się bardziej fizjologiczne obciążenia tkanek w jamie ustnej, a także nie powoduje wzmożonego zaniku dziąseł i kości.
Protezy szkieletowe  mogą mieć wykonaną „ bazę „ z metalu lub też ze specjalnego tworzywa – acetalu – dostępnego w kolorze białym lub różowym. Pozwala to na uzyskiwanie bardzo dobrych efektów kosmetycznych. 


Protezy  nylonowe


Protezy nylonowe to najnowsze rozwiązanie protetyki stomatologicznej. Są one doskonałą alternatywą dla tradycyjnych całkowitych i częściowych protez akrylowych. Wykonane są ze specjalnego elastycznego tworzywa, które zapewnia protezie odporność na złamanie i znacznie większy komfort użytkowania. W porównaniu do tradycyjnych protez wykonanych z akrylu mają wiele zalet, które sprawiają, że ich użytkowanie jest dużo łatwiejsze i przyjemniejsze dla pacjenta:

  • są dużo cieńsze od protez standardowych
  • mają lepsze utrzymanie - nie spadają
  • nie wywołują reakcji alergicznych
  • nie mają metalowych klamer - estetyczne klamry w kolorze dziąseł
  • są lekkie i elastyczne - nie łamią się i nie pękają
  • mają mniejszy zasięg - zajmują mniej miejsca w jamie ustnej